Kdo jsem

David Zelenka

Jmenuji se David Zelenka

Jsem fotograf a online markeťák

Přátelé mi říkají Zelí. Kromě online marketingu a focení se zabývám i  vzděláváním a osobním rozvojem.

Nejsem specialista a nezaměřuji se jen na jednu oblast. Rád mám rozhled a vím, jak věci fungují. Navíc se na problémy dívám shora a hledám komplexní řešení, které bude neprůstřelné ze všech stran.

Svěřte mi svůj projekt a budeme mít jistotu, že se nebudu zaměřovat jen na jednu oblast, ale že dostanete kompletní péči.

Některé okamžiky z mého života

Můj první web

Napsal jsem ho v prvním ročníku na střední škole. Říkal jsem si tehdy, že by bylo fajn mít webové stránky naší třídy. Redakční systémy pro mě v té době byly velká neznámá, takže hezky poznámkový blok a jelo se.

Začátek vektorové grafiky

K první brigádě s vektorovou grafikou jsem přišel úplně náhodou. Vektory už jsem předtím párkrát viděl a navíc mám rád výzvy. Tak jsem si řekl, proč ne. Nedokázal jsem si ale představit, co mě čekalo. Nicméně od té doby jsem s vektory pracoval čím dál víc a držím se jich dodnes.

Krása redakčních systémů

První redakční systém, se kterým jsem pracoval, byl právě WordPress. V té době jsem se do něj poprvé přihlásil, jen jako uživatel. A najednou jsem si na webech začal všímat textu „powered by wordpress“ apod. Pak jsem se poprvé přihlásil do administrace, vytvořil vlastní stránku a dnes na WordPressu tvořím kompletní weby.

První klient

Ten úplně první opravdový klient (ne kamarád, co chtěl s něčím pomoct) přišel chvíli po tom, co jsem se rozhodl, že online marketing už pro mě nebude jen koníčkem. Neměl jsem ještě jasno v tom, co přesně budu dělat, ale věděl jsem, že to chci zkusit. Ve chvíli, kdy přišla nabídka, nerozmýšlel jsem moc dlouho a řekl jsem, že jdu do toho.

První konference

Vychytal jsem to tak dobře, že jsem stihl první ročník Eshop Summitu v Českých Budějovicích. Konference pro e-shopaře, která vypadala příjemně, byla blízko a navíc se teprve rozjížděla. Ačkoliv jako nováček, chvilku jsem se v oboru už pohyboval a potkal jsem tak i pár známých tváří. Od té doby na tuhle konferenci jezdím každý rok a každý rok potkávám známých víc a víc.

Život v agentuře

Po chvilce a těžkých začátcích na volné noze vám dojde, že nemůžete zvládat všechno sami a je třeba se někde učit. Vzhledem k tomu, že jsem byl pořád na začátku, marketingová agentura vypadala jako nejlepší možnost. Nastoupil jsem tedy jako Account Manager, kdy jsem koordinoval práci specialistů, domlouval obchody, dělal prezentace, staral se o rozpočty, media plány atd.

In-house markeťák

Po nějaké době v agentuře jsem přišel na to, že takový styl práce pro mě není to pravé ořechové a rozhodl jsem se odejít. Jedním z důvodů bylo i stěhování z Prahy zpátky do Písku. Nicméně v Písku jsem nastoupil jako in-house markeťák do firmy, kde jsem se kompletně staral o marketing e-shopu. Za tu dobu jsem se naučil neuvěřitelné množství věcí a získal přehled zase z druhé strany.

Konečně pořádné fotky

Už dlouho mě to k focení tak nějak táhlo. Nicméně nikdy jsem neměl pořádnou příležitost, ani vybavení, abych se do něčeho pustil. Vlastně jsem nad tím snad ani nepřemýšlel. To se ale změnilo na cestě do Indonésie, kde jsem viděl tolik nádherných míst a neměl jsem možnost je pořádně zachytit. A navíc se mnou cestoval i jeden profi fotograf, což taky trochu napomohlo tomu, že jsem sám začal pořádně fotit.

Další titul do sbírky

Celkem po 7 letech studia vysoké školy už bylo na čase. Původně jsem nevěděl, co od vysokoškolského studia vlastně očekávám, ale postupně jsem přišel na to, že chci víc, než jen titul (nejdřív Bc. a dnes Ing.). S tím jsem ke škole přistupoval a snažil jsem se si odnést co nejvíc jsem jen mohl. I díky tomu jsem dnes tam, kde jsem.

Rozjel jsem to naplno

Po zkušenostech s prací ve velké agentuře i in-house (kde jsem se o marketing staral v podstatě sám) jsem došel k závěru, že nejlepší volbou pro mě bude práce na volné noze. Tak, tady mě máte. Chcete vědět víc? Napište mi.